• Spotkanie z grudziądzkim literatem, bibliofilem i społecznikiem Wiesławem Hawełko-Wizo

• 12 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z grudziądzkim literatem, bibliofilem i społecznikiem Wiesław Hawełko-Wizo 🙂 Uczniowie klas VIII a i VIII b wysłuchali barwnej opowieści o miłości do książki, przygodzie z piórem i twórczej pasji, przeplatanej głęboką refleksją nad życiowymi wyborami i uniwersalnymi wartościami. Nie zabrakło prezentacji twórczości naszego gościa, dzieci wysłuchały też jednego z wierszy.

• Konkurs "Udekorujmy naszą szkołę na święta" 🎄🌟☃️

• W dniu 07 grudnia Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs „Udekorujmy naszą szkołę na święta” z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Jury w składzie: p. Małgorzata Ziemska, p. Ilona Wójcik, p. Lucyna Góras oraz p. Michał Gurzyński oceniło wybrane oraz przystrojone przez klasy (od 4 do 8) miejsca w naszej szkole. Każda klasa zdobywała punkty w następujących kategoriach:

• Pomysłowość/kreatywność wystroju
            • Samodzielność wykonanej dekoracji
            • Estetyka okien pod względem elementów świątecznych
            • Motywy świąteczne
            • Dekoracja świąteczna drzwi
            • Ilość dekoracji
            • Ogólna estetyka (porządek, czystość)

Oto wyniki:

Wyróżnienie zdobyły klasy:

• 8 d, która przystroiła s.  nr 22
            • 5 b, która ozdobiła s. nr 68

• 3 miejsce zajęła klasa 6 b, która wspaniale upiększyła s. nr 67
            • 2 miejsce zajęła klasa 6 a, która pięknie wystroiła hol przy sali gimnastycznej
            • 1 miejsce (maksymalną ilością punktów) zajęła klasa 4 a, która przecudnie ozdobiła s. nr 70.

Wszystkim uczniom oraz Wychowawcom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękuję za udekorowanie pomieszczeń w motywy świąteczne. Widać, że włożyliście w to wiele serca i poświęciliście sporo czasu. Uczniom klas, które zdobyły wyróżnienia oraz trzy pierwsze miejsca - serdecznie gratulujemy!

• Konkurs logopedyczny "Stwórz własną grę logopedyczną"

• Dnia 15.12.2022 roku nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu logopedycznego pt: ,,Stwórz własną grę logopedyczną,, 👅👂👄💡👐 W konkursie wzięło udział 9 uczennic i wszystkie zostały nagrodzone oraz wyróżnione. Wyniki konkursu ogłoszone zostały w dwóch kategoriach wiekowych (dzieci z klas 1-3 oraz młodzież z klas 4-8). Oto wyniki:

Klasy 1-3:

Miejsce I  Antonina Braszka z klasy 1b

Miejsce II Marta Dobrowolska z klasy 2a

Miejsce III Zuzanna Schott oraz Wiktoria Kachniarz z klasy 1a

Klasy 4-8:

Miejsce I Amelia Kamińska z klasy 7a

Miejsce II Agata Bojanowska z klasy 5a

Miejsce III Julia Smagalska z klasy 6b

Wyróżnienia dla:

Zuzanna Mularz, klasa 4a

Nadia Szynak, klasa 5b

Serdecznie gratuluję wszystkim uczennicom, które wzięły udział w konkursie logopedycznym i ćwiczyły przy tym motorykę małą, swoją kreatywność, cierpliwość oraz mowę.  Rodzicom dziękujemy za pomoc😊. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

Karolina Kochanowska (logopeda)

• SUKCES ALEKSANDRY SZTUCKIEJ I ALICJI KAMIŃSKIEJ W KONKURSIE REJONOWYM KUJAWSKO-POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY W BYDGOSZCZY

•   Jesteśmy po etapie rejonowym konkursu przedmiotowego, organizowanego przez Kujawsko - Pomorskiego Kuratora Oświaty z języka polskiego ( 06.12.22r.) oraz biologii (07.12.22r.)

Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego z języka polskiego zakwalifikowała się uczennica klasy VIIIa  Aleksandra Sztucka,  a do etapu wojewódzkiego z biologii  Alicja Kamińska z klasy VII a.

Zgodnie z regulaminem konkursów kuratoryjnych, aby awansować do etapu wojewódzkiego  należało zdobyć co najmniej 85% poprawnych odpowiedzi na etapie rejonowym.

Dziewczęta uzyskały znacznie wyższy wynik, co pozwoliło zakwalifikować się do ostatniego etapu tak prestiżowego konkursu o zasięgu wojewódzkim.  W marcu powalczą o tytuł laureata lub finalisty w wybranej dziedzinie wiedzy.

Kierujemy słowa uznania za wytrwałość i ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie do konkursu, tym bardziej, że obowiązujące treści wykraczają znacznie poza podstawę programową.  Nauczycielem przygotowującym  Olę  z języka polskiego  jest p. Monika Wójcik, a  Alicję z biologii  p. Danuta  Krajewska.

Gratulujemy pięknego reprezentowania naszej szkoły na form międzyszkolnym w naszym województwie!

Życzymy powodzenia w dalszym zmaganiach konkursowych !

• Dzień Pluszowego Misia

• 25 listopada 2022 roku odbyła się w świetlicy szkolnej impreza czytelnicza z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dzieci miały okazję poznać najpopularniejsze postaci zabawnych niedźwiadków z literatury i filmów animowanych, wysłuchały fragmentu "Kubusia Puchatka" A.A. Milne'a i dowiedziały się, jak powstała najsłynniejsza maskotka świata.

• Andrzejki w bibliotece

• 29 listopada 2022 roku biblioteka szkolna zorganizowała coroczną imprezę "Andrzejki w bibliotece". Tym razem odbyła się ona w świetlicy, gdzie nasi czytelnicy brali udział w zabawnych wróżbach, a także wysłuchali pogadanki o zwyczajach andrzejkowych i obejrzeli publikacje, poświęcone polskim tradycjom.

• Udział Wolontariuszy naszej szkoły w przedświątecznej zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności

• Dnia 26 listopada wolontariuszki naszej szkoły uczestniczyły w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności w Grudziądzu. Przez cały dzień uczennice naszej szkoły zbierały żywność w sobotni dzień w Kauflandzie zachęcając innych do dzielenia się tym co mamy z innymi. Zebrano wiele koszy różnorodnych produktów żywnościowych.

Lista Wolontariuszek biorących udział w tej akcji z naszej szkoły jest długa:

KLASA VIII A

3 Laskowska Paulina

KLASA VII A

1.Wiktoria Matulis

Dziękuję wszystkim uczennicom za aktywny, odpowiedzialny i bezinteresowny udział w tej akcji charytatywnej oraz nauczycielom, którzy pomogli mi tę akcję przeprowadzić sprawując w tym dniu opiekę nad uczniami w markecie: p. Danucie Krajewskiej i p. Markowi Morgiewiczowi.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariuszy: Ewa Łaszewska